TORK VE GÜÇ ARTIRIMI

Hizmetlerimiz

Tork ve Güç Artırımı

Tork ve Güç Artırımı

Bir araç satın almadan önce performans, konfor ve beygir gücü ilk olarak akıllara gelen nitelikler arasında olduğu görülmektedir. Araç sahiplerinin gereksinimlerine göre bir aracın performansı, konforu ve gücü tercih konusunda ilk temel etkenlerdir. Bu kapsamda araç tercihlerinde performansın ön planda olmasını isteyenlerin dikkat etmesi gereken birtakım unsurlar yer almaktadır. Bu unsurlar ise tork ve beygir gücüdür.

Tork Nedir?

Tork; kısaca döndürme kuvveti anlamına gelen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomobillerin motorları dairesel bir biçimde çalışan sistemlerdir. Aynı zamanda gücü iletmektedir. Bundan dolayı araçların motorunun kuvveti ise tork ile simgelenmektedir. Bu kapsamda tork gücü nedir sorusu karşımıza çıkabilmektedir. Yüksek oranda tork gücüne sahip olan otomobillerin aynı zamanda çekiş gücü de yüksek orandadır. Tork gücü yüksek olan otomobillerin özellikleri; daha az yakıt tüketen aynı zamanda daha iyi performans gösteren araçlar olarak tanımlanmaktadır. Otomobillerde torkun oldukça önem arz etmesinde etkili olan faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler; hızlanma esnasında yüksek hızlara daha çabuk ulaşabilmesi, yokuş yukarı çıkışlarda yük olmasına rağmen otomobilin çekişi gücünün düşmemesidir.

Beygir Gücü Nedir?

Beygir gücü oldukça eski çağlardan modern dünyaya kadar süregelmiş, önem arz eden bir yere ulaşmış güç hesaplama aracı olarak tanımlanmaktadır. Bu kavram motorlu araçların ulaşabileceği maksimum sürati belirlemektedir. Bundan dolayı beygir gücü nedir nasıl hesaplanır vb. sorular kişilerin sıkça araştırmış olduğu soru kalıpları arasında yer almaktadır. Beygir gücü artırımı günümüzde sıkça başvurulan bir yöntem olduğu gözlemlenmektedir. Bunun nedeni kişilerin araçlarından daha fazla performans almak istemeleri, konforlu bir sürüş talep etmelerinden dolayıdır.

Tork İle Beygir Gücü Arasında Fark Var Mıdır?

Tork ile beygir gücü arasındaki fark nedir her kişinin merak ettiği ve bilmek istediği bir farklar bütünüdür. Bu kapsamda tork kavramı çekiş kuvvetini, beygir gücü ise hızı simgelemektedir. Gücün kullanıldığı alanlar farklı olmasından dolayı gereksinimler de farklılık göstermektedir. Dolayısıyla temel ayrım burada başlamaktadır. Söz gelimi; yarış arabalarının beygir gücü fazla olması gerekilmektedir. Çünkü hız önemlidir. Fakat tork gücünün hızla ilgisi bulunmamaktadır.

Aracınızı Bulamadınız mı ?

01. Araç formunu doldurun

Aracınız ile alakalı bilgileri sitemizde bulamadıysanız araç tespit formunu doldurarak bize iletiniz.

02. Güç analizini yapalım

Profesyonel ekibimiz ile aracınız için en doğru yazılımı tespiti yapalım. Raporlamayı mail üzerinden size gönderelim.

03. Raporlamayı gönderelim

Güç, tork arttırımı ve benzin tasarruf raporlamasını mailinize gönderelim.Üstelik tamamen ücretiz!

Bize Ulaşın

Kuzey Kıbrıs'ın En Büyük

Chip Tuning Merkezi

25.000 m² alan üzerine kurulmuş ve tam donanımlı yazılım merkezimizi ziyaret etmek için lütfen iletişime geçiniz.

İletİşİm

Canlı Destek

Yazılım öncesi ve sonrası bilgi almak isterseniz mesaj atmanız halinde anında cevap veriyoruz.

Memnuniyet Garantisi

Yazılım uygulanan araçlardaki temel hedefimiz müşteriyi %100 memnun etmektir.

Yazılım Raporlama

Chip Tuning uygulamasından sonra aracınızın değerlerini rapor olarak sunuyoruz.

Zamanında Teslim

Aracınızın yazılımını aynı gün içerisinde yaparak sorunsuz olarak sizlere iade ediyoruz.