Sıkça Sorulan Sorular

Hashtag Perfomance 10 yılı aşkın süredir otomotiv ve yazılım sektöründe, alanında eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamış uzman ekip kadrosu ile kusursuz hizmetler sunmaktadır. Teknolojinin hızla ilerlemesini yakından takip ederek ekipmanlarında yer veren Hashtag Performance firması mükemmeliyetçi hizmet anlayışıyla her müşterisine profesyonel hizmetler sunmaktadır.
Firmamız bünyesinde bulundurmuş olduğu uzman ekip kadrosu ve son teknolojik ekipmanları ile her müşterisinin otomobillerini A’dan Z’ye kadar bütün test ve kontrollerini gerçekleştirerek otomobil hakkında detaylı bütün bilgileri yazılı ve sözlü olarak sunmaktadır.
Tork kelimesinin en genel tanımı döndürme kuvvetidir. Otomobillerin motorunda yer alan krank milinin bir dakika içindeki yapmış olduğu dönüş sayısını temsil etmektedir. Dönüşlerin az veya çok olarak sıfatlandırılması otomobillerin hızını ve çekiş gücünü göstermektedir. Otomobillerin çekiş gücü ve performansı torkun iyi derecede olması ile mümkün kılınmaktadır.
Beygir gücü motorlu otomobillerin ulaşabileceği maksimum sürati belirlemektedir. Otomobillerde beygir gücü HP ile temsil edilmektedir. Otomobillerin beygir gücü otomotiv piyasasına yön veren değer olarak tanımlanmaktadır. Beygir gücü günümüzde önem arz etmeye başladığı gözlemlenmektedir. Bunun sebebi ise her araç sahibinin otomobillerinden daha fazla performans almak istemelerinden kaynaklanmaktadır.
Beygir gücünü etkileyen birtakım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler; • Otomobilin büyüklüğü, • Dişli sayıları, • Motorun benzinli ya da dizel olması, • Önden çekişli veya arkadan çekişli olması vb. faktörler aracın performansında rol oynamaktadır.
İlk olarak beygir gücü hız kavramını kapsamasından dolayı hız göstergesine bakılması gerekilmektedir. Tork gücünü öğrenmek için ise devir göstergesine bakılması gerekilmektedir. Otomobil ne kadar az devirde ne kadar yüksek hıza çıkmaktaysa tork gücü de o kadar fazla olmaktadır.
Beygir gücü hız ile alakalı bir olayı kapsayan, tork gücü ise çekiş kuvveti ile bağlantılı olan iki kavramdır. Gücün kullanabileceği sahalar birbirinden farklıdır. Dolayısıyla temel ayrım budur. Sözgelimi; yarış otomobillerin beygir gücü daha fazladır. Bunun nedeni hızlı olmaları gerektiğidir. Tork gücünün hız ile ilgisi bulunmamaktadır.
Merak Ettiklerinizi Bulamadıysanız

İletişime Geçin

Adres

Büyük Sanayi Sitesi 9. Sokak, Gazimağusa

İletişime Geçin

Mesajınız Başarıyle Gönderildi !
Birşeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar deneyiniz.